Vyzkoušej spikeball

Spikeball je nový dynamický sport pro čtyři hráče se speciální síťovou trampolínkou. Je založený na pravidlech beachvolejbalu, jednoduchý na zvládnutí, akční a soutěživý. Vhodný do parku, na pláž či na zahradu. Spikeball set.

spikeball.set_netradicnisporty.cz

Spikeball = 360° stupňová hra – znamená to, že hrajete okolo celé Spikeball konstrukce. Po podání a odskoku míče od síťky se mohou všichni hráči volně pohybovat kdekoliv bez ohledu na svou původní pozici.

Hrají proti sobě dva dvoučlenné týmy. Rozmístění hráčů – před podáním stojí hráči naproti sobě do písmene X (protihráči čelem k sobě, spoluhráči vedle sebe) a po podání je pohyb okolo konstrukce neomezen.

rozestaveni.spikeball_netradicnisporty.cz

Podání – Podávající nadhazuje míček a odehrává dlaní ruky do síťky směrem k protihráči (pokud odehraje jiným směrem, musí podání zopakovat). Podává vždy tým, který zvítězil v předešlé výměně. Hráči v týmu se střídají po jednom podání.

Hra! – Platný je vždy ten míč, který se odrazí od trampolínky. Jakmile se míček odrazí, začíná hra. Spoluhráči si mohou míčkem libovolně přihrát až dvakrát (bez dvojdoteku podobně jako ve volejbalu), třetí odehrání musí opět směřovat na síťku. Hrát se může rukama (především dlaní), ale i hlavou či trupem – to je zcela na rozhodnutí hráčů.

Set se hraje do 21 bodů. Celé pravidla najdete zde