Freestyle Frisbee pravidla

Freestyle-frisbee je sport, ve kterém jde o maximální využití létajícího talíře-frisbíčka. S frisbíčkem se žongluje, provádí se různé triky s diskem a zejména se využívá rotace frisbee. Freestyle Frisbee vychází ze základního triku Nail Delay, což je držení roztočeného talíře ve vodorovné poloze na prstě, resp. na nehtu. Po zvládnutí toho triky mohou hráči frisbee přehazovat, podhazovat, švihat kolem něj nohama, zkrátka vymýšlíš a zkoušíš nové a nové triky.

Historie: Za rozvoj Freestyle frisbee jsme vděčni americkým hippíkům, kteří triky s frisbíčekem zařadili mezi svůj nekonveční náhled na svět. Dnes naopak tento sport zažívá boom v Evropě a to zejména v Německu a Itálii. Česká komunita Freestyle frisbee je velmi progresivní a šlape zmíněným státům na paty. 

Vybavení: Pro Freestyle frisbee se používá 160gramů vážící disk, který má o něco málo zahnutější okraj disku. Pro pokročilejší hráče jsou nutné tzv. nalepovací nehty, které se lepí na nehty hráče. Díky snížení tření mezi nehtem a prstem pak udrží hráč frisbíčko déle na svém prstu.(nehtu)

Soutěže: Soutěž se skládá z činnosti skupiny hráčů, kteří společně předvádí sestavu, která je hodnocena rozhodčími na základně obtížnosti a provedení triků. Sestavy trvají od 3 do 5 minut a jsou doprovázeny hudbou.